Lodní deník – zápis čtvrtý

with No Comments

Den 10.

Ráno jsme se smutní vzbudili. Oproti očekávání, ale piráti splnili svoje slovo a ráno jsme se s našimi kamarády opět shledali. Dali jsme hlavy dohromady, jak se nejlíp vypořádat s pirátskou hrozbou. Zároveň jsme se rozhodli, že pokud by se nám podařilo piráty přemoci, mohli bychom využít jejich loď nebo aspoň její části k návratu do civilizace. S vidinou možnosti návratu domů, jsme se jali vyrábět trvanlivé potraviny na delší cestu lodí. Po zralé úvaze jsme zvolili jako základ lodní stravy marmeládu, ovoce je všude okolo dost.

Po krátkém ale vydatném obědě jsme odpočívali, abychom nabrali síly na podvečerní střetnutí s piráty. Domluvili jsme se, že nejlepší bude na ně zaútočit při západu slunce těsně po večeři. Piráti byli ukrutní soupeři. Boj byl dlouhý a i přesto, že jsme měli na svojí straně moment překvapení, zvítězili jsme jen těsně. Podařilo se nám tedy získat zpět všechen svůj majetek a i možnost využít pirátskou loď.

Den 11

Ráno jsme uspořádali hromadnou diskuzi, rekapitulovali jsme co na ostrově nechat, co vzít s sebou. U toho jsme si i zavzpomínali na náš pobyt zde. S vidinou návratu domů se nálada viditelně zvedala každou hodinou. Po obědě jsme vyrazili na pochod k zakotvené pirátské lodi. Poslední část byla velmi náročná, ale nás poháněla touha dostat se co nejdříve domů. Pirátská loď vyžadovala rozsáhlejší opravy, ale už máme naštěstí dostatek zkušeností a schopností. Ráno tedy můžeme vyrazit. Večer proběhla velká oslava. Dopilo se a dojedlo vše, co nemůžeme vzít s sebou. Samou radostí jsme si i zatančili a zábava se protáhla dlouho do noci.

Z návratu domů strach nemáme, za ty dva roky jsme se naučili spoustu nových věcí, nabrali spoustu zkušeností. Teď už nás nemůže nic překvapit.

Fotky

SONY DSC SONY DSC SONY DSC
SONY DSC SONY DSC SONY DSC
SONY DSC SONY DSC DSCN6739

 

SONY DSC SONY DSC SONY DSC